Jezdíte na horském kole?
Baví vás jízda po úzkých pěšinách?
Právě pro vás jsou Rychlebské stezky
traily pro horská kola.

ČeskyPo polskiEnglishFacebook

Články

PF 2015

Přejeme Vám všem pokojné svátky a dobrou mysl po celý rok 2015.
Díky vám všem, kteří jste k nám letos zavítali. S vaší podporou - kopeme dál...
Rychlebské stezky

PB140166

Vánoční výprodej posledních testovacích kol!!!

Máme pro vás akční vánoční nabídku na testovací kola GT Sensor expert 2014. Kola byla pravidelně servisována a jsou v dobrém stavu. Rozhodli jsme se razantně snížit prodejní ceny, protože potřebujeme rychle řešit naše závazky. Neváhejte!!! Info na telefonu: 773700211 nebo: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Specifikace kol (až na detaily jako např. pláště) odpovídá sériovému provedení, které si detailně můžete projít například zde:
2014
http://www.gtbicycles.cz/kola/2014-horska-kola

K modelům Sensor Expert dotanete nepoužitou teleskopickou sedlovku KS LEV DX Integra!

Fotky aktuálního stavu kol si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Zde jsou vánoční výprodejové ceny:

2014 Sensor Expert 27,5" Red    S, M, L   130 mm   pův. 80 000 Kč  prodejní cena:  34 990 Kč  5390 PLN

 

IMG 1118-

Sensor Expert 27,5 red

Otevření nových trailů RS a ocenění IMBA!!!

P8134207

Otevření nových tras RS

Už 23. srpna budou otevřeny nové trasy Rychlebských stezek. Jedná se o téměř 8 km nových trailů. Nové trasy se skládají ze tří částí:

Dokončení okruhu Trail podél Černého potoka & Trail Lesů ČR

Konečně se uzavře okruh z Trailu podél Černého potoka. Z Velké Kraše od koupaliště teď projedete kolem dirtparku Zahrádka a následně pojedete po trase, která vás povede po rozhraní lesa a luk nad Kobylou, kde se budou střídat úseky trailů a pohodových lesních cest. Čekají vás taky pohodové výhledy z palouků, kam je potřeba vzít vaši „Aničku“. Tato část je ještě lehčího charakteru než samotný Černý potok. Její název je Trail Lesů ČR, protože tyto trasy poprvé v historii RS financovaly LČR. Závěrečná sekce začíná za rybníkem U dubu a dá se jezdit jako samostatný dětský okruh o délce cca 2,5 km.

Vidnavský okruh

Další, asi nejvydařenější částí nových tras je Vidnavský okruh. Dostanete se na něj od koupaliště ve Velké Kraši směrem doprava. Má cca 5 km a jeho druhá polovina vám ukáže, jak zábavný může být lehký trail. Je určen začátečníkům, ale užije si ho každý. Čekají vás vlny, klopenky, lávky a krásná lesní zákoutí. Pokud pojedete s rodinkou Černý potok, pak si dáte Vidnavský okruh, pivo ve Vidnavě a zpět po Trailu Lesů ČR, budete mít už slušný celodeňák.

Stoupající trail

Poslední částí nových tras je stoupající trail hned na začátku stoupající trasy směrem k Dr. Weissnerovi. Nahrazuje rozbitou lesní cestu, kterou ovšem masochisté mohou nadále využívat.

Všechny trasy navrhoval a dozoroval Pavel Horník a tady je jeho nová zkušenost se stavbou trailu „na klíč“: „Je určitě super, když nemusíme tentokrát vše kopat sami. Jsme rádi, že jsme v projektu nic neopomněli a že stavbení firmy odvedly dobrou práci. Šejpování Vidnavského okruhu navíc dělal Mirek Kopecký – stavitel dirtparku Zahrádka, takže se určitě máte na co těšit. Pravda je ale taková, že stavbu náročnějších tras, jako je Sft nebo Velryba, si tímto způsobem nedokážu představit. Protože se navíc má Sokolí vrch předávat církvi, nebude se tato ‚zlatá rybka‘ asi už víckrát opakovat.“

Slavnostní otevření

Otevření proběhne v sobotu 23. 8. v 11:00 hodin. Připijeme si Na špici – cca 500 metrů od kostela v Černé Vodě směrem k Velkému rybníku. Ve 13:00 hodin pak začíná akce města Vidnavy na jejich fotbalovém hřišti. Proběhne tu exhibice Martina Šimůnka, soutěže Vidnavský víceboj a večer bigbít a ohňostroj. U nás na základně si večer promítneme nějaké fotky a videa z historie RS s komentářem Pavla Horníka.

Rychlebské stezky získaly významné ocenění mezinárodní asociace IMBA

Mezinárodní cyklistická asociace IMBA se sídlem v USA letos u příležitosti svého světového summitu zveřejnila ocenění IMBA model trail awards. V populární kategorii IMBA flow trails získal tuto „známku kvality“ i rychlebský Superflow trail. Zařadil se tak mezi 7 trailů na světě, které mají toto ocenění. Po loňském získání ocenění IMBA riding centre je toto uznání pro stezky dalším velkým impulsem. „Moc si tohoto ocenění vážíme, protože se potvrdilo, že investice a úsilí, které jsme do tohoto projektu spolu s Back On Track vložili, se vyplatily,“ řekl Pavel Horník.

 

Podporuji RS

Nezapomeň zaplatit dobrovolné vstupné na tento měsíc, a tím podpořit údržbu a budování stezek! Vše budujeme a udržujeme svépomocí.

Díky!!! RS


Za těchto 50 Kč dostaneš barevný pásek, jaký bývá na festivalech.
Umísti si jej prosím viditelně na řídítka, abys nám tak pomohl motivovat i ostatní bikery. Dále dostaneš Návštěvnickou kartu, která ti umožní získat slevy na vybrané služby v regionu. Každý měsíc se ještě dostaneš do slosování o věcné ceny.

Nové info k závodům 27. 9.

Důležité informace!!!

Registrace účastníků bude probíhat na Základně v pátek 26. 9. od 17:00 do 21:00 a v sobotu od 7:00 do 8:30. Každý závodník se při registraci dozví startovní čas, dostane mapku s trasami, číslo a čip. Start prvního závodníka bude v 11:00 z vrcholu Sokolího vrchu, kam se musí každý dostat po svých. Startovat se bude po 30 vteřinách. Od startu Vám bude závod trvat cca 3:00 hod. S prvním výjezdem na Sokolí vrch tedy cca 4:30 hodiny! Občerstvení závodníků na trase bude zajištěno. Celkem se pojedou 3 erzety (měřené sjezdové úseky). První start bude ve výšce cca 970 m.n.m., cíl cca 350 m.n.m. Další dvě erzety budou začínat ve výšce cca 800 m.n.m., tedy níž. Na výjezd bude stanoven limit. Při jeho nedodržení se vám započítaji trestné vteřiny. Na startu 2. a 3. erzety se budou závodníci řadit podle toho, jak přijedou. Pořadí startujících se tedy bude měnit, aby se zabránilo vychladnutí ze závodního tempa. Všechny trasy jsou koncipovány tak, aby i ten, kdo přijede poslední, měl hlavně skvělý zážitek ze super pojezdu. 90 % tras erzet je nových. Jsou koncipovány na kola se zdvihem 150–160 mm. Sjet se, ale dají i na ht s nižšímy zdvihy. Čekají vás traktorové smyky, jehličí, vlny v listnatém lese, kamenná pole, brody – 100% rychlebský adrenalin. Budete mít rohlík od ucha k uchu a nebudete vědět, čí jste!

Vyhlášení vítězů (prvních 10 mužů a 5 žen) spolu s losováním velmi bohaté tomboly (podle startovních čísel) proběhne v 18:30 u Základny RS. Od 19:30 pak proběhne večerní koncert, projekce a oslava 5 let od otevření Rychlebských stezek.

IMG 7351

Galerie

7
7

 

7
kypření po rychlebsku
kypření po rychlebsku
kypření po rych...
20111016_e565507
20111016_e565507
20111016_e56550...
12
12

 

12
stoupák 12
stoupák 12
<p>&#160;</p>
stoupák 12

Aktuality

Bleskovky

  • Nezapomeňte na váš měsíční příspěvek na údržbu trailů! Makáme na nich stále!!!
      RS

  • Z důvodu těžby je do odvolání uzavřen trail Wales. Děkujeme za pochopení.