Jezdíte na horském kole?
Baví vás jízda po úzkých pěšinách?
Právě pro vás jsou Rychlebské stezky,
traily pro horská kola.

ČeskyPo polskiEnglishFacebookYouTube

Bike škola

1) Kempy

Komu jsou kempy určeny?
Typy kurzů
Instruktoři
Přihlášení na kemp a jeho cena
Co s sebou

2) Individuální a skupinová výuka mimo termíny kempů

 

1) Kempy 2019

Základní

13.–14. dubna
27.–28. dubna
11.–12. května
18.19. května
8.9. června
5.7. července (třídenní)
27.28. července
10.11. srpna
30. srpna 1. září
14.15. září
28.29. září


Pokročilý

13.–14. dubna
18.19. května
8.9. června
6.7. července
10.11. srpna
14.15. září

 

Ladies

27.–28. dubna
11.–12. května
8.–9. června
27.–28. července
30. srpna – 1. září
28.–29. září

 

BackCountry

20.–21. července
17.–18. srpna

 

Dětské

18. května
6.–7. července
10.–11. srpna
14. září

 

 

Termíny kempů v roce 2019 mohou být postupně doplněny. Je možné se zúčastnit pouze jednoho dne. Běžný provoz Rychlebských stezek není konáním kempu nijak omezen.

 

Bike škola Rychlebských stezek je tu pro všechny jezdce, kteří si chtějí užít jízdu na stezkách.

Účastníci kempů budou mít během víkendu šanci se více sžít se svým kolem. Získají nad ním větší kontrolu, naučí se lépe pohybovat po trailu i v terénu. Jízda přes terénní nerovnosti se pro ně stane radostí. Na místech, kde se dříve trápili, si budou užívat flow. Zdokonalí se ve čtení trasy, kterou dokáží projet rychleji a s větší kontrolou. Budou bezpečně zvládat různé druhy zatáček a překážek, s nimimž se nejprve seznámí ve skills centru.

 IMG 5057

„Přestaňte se na trailech trápit a začněte si je užívat!“

 

Komu jsou kempy určeny?

Instruktor se díky malému počtu účastníků ve skupině (max. 7 účastníků, v jednodenním dětském kempu jen 3) může každému jezdci věnovat individuálně na jeho úrovni. Na konkrétních trailech instruktor ukáže ideální stopu jízdy, kterou si poté účastníci vyzkouší. Nechybí zpětná vazba, informace o tom, co dělá kdo špatně a co dobře. Pro každý kurz jsou vybrány pasáže na míru, kterou jsou ideální pro výuku konkrétního prvku.

Kempy jsou rozčleněny podle úrovně jízdy tak, aby méně zkušení nezpomalovali pokročilé a obráceně aby méně zkušení měli dostatek času na procvičení každé techniky. Víkendové kempy kromě dětského nejsou určené pro děti. Kempy jsou určeny každému, kdo chce zlepšit požitek z jízdy a s kolem si na trailu víc hrát. Už to nebude pouze o průjezdu, ale více o zážitku.

 

Typy kurzů:

A) Základní
B) Pokročilý
C) Ladies
D) BackCountry
E) Dětské

A) Základní

Je určen jezdcům, kteří dosud jezdili spíše po širokých cestách a nemají dostatek zkušeností s jízdou v terénu a přes nejrůznější nerovnosti. Je určen pro ty, kteří se na trailech typu Tajemný zatím trápí, nebo jej ani nedokážou sjet. Naučíte se jak kolo ovládat, pracovat s těžištěm, projíždět klopené i neklopené zatáčky, malé překážky a dropy. Po absolvování kempu zvládnete projet a užít si všechny traily kromě Walesu.

4

 

 

B) Pokročilý

Je určen těm, kteří zvládají projet většinu našich trailů, ale chtějí získat z průjezdu trailů typu Wales více radosti. Chtějí se naučit využívat všechna zábavná místa na Superflow a vytěžit z potenciálu trailu maximum stejně jako z jakékoliv jiné vyjížďky. Naučí se v pohodě projíždět i ta nejtěžší místa trailů, vyzkouší si nejrůznější překážky i mimo trail. Vyzkouší si skoky a průjezdy různých typů zatáček, či sjezdy po skalkách.

RS s HR20150818 DSC1561

 

C) Ladies

Dámská obdoba základního kempu se zaměřuje na zbavení se strachu a zdokonalení ovládání kola v klidnější atmosféře bez testosteronového vlivu partnerů. V čistě dámské společnosti si účastnice mohou procvičit prvky techniky jízdy v klidu, bez hecování a pouze na úrovni, jakou si samy určí, aniž by se musely přizpůsobovat tempu a nárokům mužských účastníků.

P5100514 

 

D) BackCountry

Víkendový přejezd zapomenutými kouty Rychlebských hor. Za dva dny zvládneme 100 km s přenocováním na hřebenu. Tam bude přistaveno auto s osobními věcmi a teplým jídlem. Trasa bude začínat a končit na základně Rychlebských stezek a pojede se směrem od Smrku až po Borůvkovou horu.

E) Dětské

Děti se naučí zábavnou formou základy ovládání kola a bezpečné jízdy po trailech. První den výuka probíhá na Černém potoku a druhý den na spodních sekcích SuperFlow. Děti absolvují víkend plný her a zábavy při kterém se naučí jezdit po trailech.

P8190146-small 

 

Instruktoři

Naši zkušení instruktoři disponují rozmanitou škálou dovedností, které mohou bikerům předat. Pro sezónu 2016 jsme přistoupili ke striktnímu omezení počtu kemperů na osm lidí na jednoho instruktora, aby si všichni účastníci měli šanci dostatečně procvičit nově nabyté dovednosti.

 Janda-osvedceni

 

Ondra Hoigr

Místní shaper, autor některých sekcí Superflow. Bikrosař a fourcrosař, který se v současnosti věnuje i závodnímu sjezdu a kromě Rychlebských stezek je podepsán například i pod Bike parkem Kouty. Kromě bikerské činnosti je držitelem instruktorských licencí pro výuku snowboardingu, kiteboardingu a windsurfingu a má mnohaleté zkušenosti s výukou sportu.

DSC 0153a small

 

Tomáš Marčík

Rychlebské stezky a okolí má v oblibě od počátku vzniku trailů pod Sokolím vrchem. Jako aktivní účastník enduro závodů čerpá ze zkušeností získaných na sjezdových závodech v ČR i zahraničí. V oblibě má technicky náročné traily a využití rychlosti k jejich hladkému překonání.

 IMG 4686

 

Lukáš Březina

Lukáš také patří do týmu rychlebských trail builderů, jenž je denně na stezkách a na vlastní ruce zná každý metr trailů. Díky svému zaměření na XC, maratony a enduro se Lukáš specializuje na výkonnostní pojetí jízdy a využívání tradičních technik jízdy v terénu při vytrvalostním nasazení.

Lukas

 

 

Přihlášení na kemp a jeho cena

Cena za osobu (dospělý nebo dítě) za dva dny kempu je 2 600 Kč, platit můžete na místě kartou, nebo v hotovosti. Za cenu 1 400 Kč je možné zúčastnit se pouze jednoho dne, ale měl by to být den první. Pokud byste měli zájem o účast pouze na druhém dni, je nutné mít za sebou účast na prvním, nebo mít jezdecké zdatnosti na úrovni prvního dne, v tomto případě nás prosím kontaktujte, děkujeme. Cena za osobu za třídenní kemp je 3 800 Kč a dvoudenní Backcountry kemp stojí 1 800 Kč.

Orientační rozvrh kempů:

  • 9:45 sraz před základnou
  • 10:00–11:30 teoretická část u Základny a ve Skills centru
  • 11:30–12:00 přestávka
  • 12:00–17:00 (druhý den do 16:00) výuka na trailech
  • 17:00–17:30 společné jídlo v bike café a zhodnocení dne (dobrovolné)
  • 19:00–20:00 přednáška nastavení a údržba kola (dobrovolné)

 

Jede se za každého počasí, jelikož není špatného počasí, pouze špatná volba oblečení. Proto si do batohu přibalte náhradní kus oblečení na převlečení do suchého po výjezdu, pláštěnku a případně i náhradní pár rukavic.

 

Registrovat se a obrátit se na nás s dalšími dotazy můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Při registraci prosím uvádějte vaše telefonní číslo a napište nám do emailu prosím také pár slov o sobě – jak dlouho a na jakém kole jezdíte, v čem jste dobří a co byste se naopak rádi naučili.

 

Všichni účastníci kempů obdrží slevu ve výši 5 % na nákup v Infocentru Rychlebských Stezek (po dobu trvání školení).

Zakladna-logo

 

Co s sebou?

Na kemp doporučujeme chrániče kolen a holení, které přidají na jistotě při tréninku ve skills centru i v těžším terénu. Chrániče nejsou povinné, ale doporučené a lze je na dobu kempu půjčit (počítejte ale s omezeným počtem dostupných párů). Na kempy je vhodné zvolit pedály, na které jste zvyklí a budete na nich jezdit i v budoucnu. Mělo by se jednat buď o platformové pedály s piny nebo o nášlapné pedály. Na kempy vyšší pilotáže je možné si vzít i integrální přilbu.

Do batohu si vezměte dostatek vody minimálně na výjezd, voda se dá doplnit na Wiessnerovi. Určitě to chce si přibalit energii ve formě tyčinek či svačiny.

 

2) Individuální a skupinová výuka mimo termíny kempů

Naši certifikovaní instruktoři vám předají tajemství plynulé a bezpečné jízdy. Rezervujte si výuku s instruktorem jízdy na horském kole (minimálně týden před plánovaným termínem). Pokud chcete investovat do sebezdokonalování, tak se Vám to vrátí s požitkem z jízdy na stezkách i mimo ně!

Při individuální výuce se instruktor věnuje pouze vám. Program výuky a její náplň jsou vytvořeny na základě vašich přání a úrovně vašich dovedností.

 

 ALIK6555

Bike škola Rychlebských stezek a Lipovských stezek nabízí:

Bike škola 3 a více osob
2 osoby 1 osoba
Privat Exclusive
1 den
1 500 Kč/os 2 100 Kč/os 2 800 Kč
2 dny 2 600 Kč/os 3 800 Kč/os 5 200 Kč

 

Děti do 15 let mají 20% slevu na účastnický poplatek.

 

Více info na tel.: +420 607 061 445 a na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Ladies kemp pro začátečnice v terénu

Testcentrum

Půjčte si kola GT

více informací zde

BIKE ŠKOLA

tajemství požitku z jízdy

více informací zde

O Rychlebských stezkách

Traily pro horská kola

více informací zde

E-bike

Ebike

Doporučujeme

 

Trutnov

 

Moravsky-kras

 

Bikepark-Wales

Stezky budujeme díky souhlasu majitelů pozemků

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Stříbrní partneři