Jezdíte na horském kole?
Baví vás jízda po úzkých pěšinách?
Právě pro vás jsou Rychlebské stezky,
traily pro horská kola.

ČeskyPo polskiEnglishFacebookYouTube

Bike'n'Boulder

1| Tištěný průvodce Rychlebské bouldry

2 | Bouldrové kempy Rychlebských stezek

3 | Půjčovna boulder vybavení

4 | Boulderové okruhy Rychlebských stezek

5 | Průvodce lezením na Moravě

 

1 | Tištěný průvodce Rychlebské bouldry

Kompletní přehled všech více jak 800 bouldrů v Rychlebských horách. Převážná část z bouldrů se nachází v okolí Žulového a Sokolího vrchu a jedná se především o žulové balvany. Průvodce je doplněn také o bouldrové okruhy, které navazují na oblíbené Rychlebské stezky, a přehledné mapky jednotlivých oblastí. Formát 150×150 mm. Počet stran 324. Šitá vazba s měkkými deskami. Více informací na pruvodce.javaanes.cz. Průvodce koupíte i v infocentru přímo na Základně Rychlebských stezek.

Rychlebske-bouldry

2 | Bouldrové kempy Rychlebských stezek

S nově připravenými bouldrovými okruhy vám nabízíme možnost, jak nejen bouldering okusit, ale dále jej rozvinout, vytříbit svou techiku a pochopit jeho podstatu. Máš-li zájem o kemp pod záštitou Rychlebských stezek neváhej nám napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Naučíš se základům pohybu po skále, vyzkoušíš si některé bouldrové problémy a necháš se pohltit atmosférou rychlebských lesů. Dohlížet na tebe bude zkušený harcovník Lukáš „Asu“ Abt, který rád předá nejen lezecké zkušenosti, ale poukáže i na další přesahy tohoto sportu. Asu je navíc jeden z realizátorů Rychlebských okruhů a zná velice dobře okolí a většinu bouldrových problémů.

 

Cena za osobu za dva dny kempu je 2 200 Kč. Za cenu 1 200 Kč je možné zúčastnit se pouze jednoho dne, ale měl by to být den první. Sraz s instruktorem je v 10.00 u Bike café a výuka probíhá zhruba šest hodin čistého času nebo i více. Maximální počet osob je stanoven na 8 účastníků. Děti do 15 let musí být v doprovodu zákonného zástupce. Vybavení pro bouldrování je možné zapůjčit na Základně Rychlebských stezek.

 

Lukáš „Asu“ Abt

Motto: „Vítr se nemá čeho bát!“ … „Nejsme horští vůdci, abychom lezli na to, na co máme.“

S lezením začal na sklonku roku 2002. Od roku 2004 se aktivně podílí na přejišťování jesenických a rychlebských oblastí. Na svém kontě má i řadu prvovýstupů a prvních volných přelezů v okolí. Od roku 2008 se spolu se skupinou LK Javaanes podílí na rozvoji boulderingu na Jesenicku a pro tento účel objevuje nové oblasti. Aktivní je i v horách, kde má na kontě více než stovku výstupů jak v létě, tak zimě. Účastnil se volného přelezu legendární „Šavle“ v Kežmaráku, volného přelezu „Miss Italia 61“ na Piz Ciavez, třídenního prvovýstupu „Velké scény sú ľen pre veľkých chlapov“ na Rumaňák, nebo přelezu klasiky „bratří Schmitdů“ v severce Matterhornu. V rámci sportovního lezení zatím dosáhl stupně 10− nebo M10 v rámci drytoolu. Uznává i sólo lezení, u kterého je důležitá nejen fyzická dispozice, ale mentální rovnováha. Jako první také během tří dnů sólo přelezl těžkou hákovačku „Americké hrátky“ v propasti Macocha. Je spoluautorem lezeckých průvodců a knihy o historii lezení v Moravském krase. Je aktivním činitelem ČHS, do jehož kompetence spadá okolí Jeseníků a Rychlebských hor. Uznává nejen těžké lezení, ale i požitkovou atmosféru v kompanii příjemných lidí.

craft

 

3 | Půjčovna boulder vybavení

 

Boulder-pujcovna

 

 

Základna je vhodným výchozím bodem nejen pro ježdění na kole, ale pro i lezení, především boulderové, a proto nabízíme novou službu zapůjčení boulderového vybavení.

Vyzkoušet můžete Boulderové okruhy Rychlebských stezek, v rámci kterých jsou v několika úrovních obtížnosti vybrány nejhezčí boulderové problémy oblastí v okolí Rychlebských stezek. Nebo se můžete vydat do širšího okolí s Průvodcem lezení na Moravě.

 

denní půjčovné / záloha

FiveTen Rogue lezečky 100 Kč / 1000 Kč
Wild Country Touchdown bouldermatka 100 Kč / 2000 Kč
Wild Country Big Air bouldermatka 100 Kč / 1000 Kč
Wild Country Grand Illusion pytlík 50 Kč / 200 Kč

 

 • Denní půjčovné je jediná sazba.
 • Vybavení si můžete půjčit od 9.00 do 18.00.
 • Vybavení si můžete rezervovat předem. Ideálně pište e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., popřípadě volejte v otevírací dobu infocentra na +420 607 061 445.
 • Kauce je možné složit pouze v hotovosti. Kauci je možno složit i v jiné měně (EUR, PLN, …). Jako kauci nebereme žádné jiné věci (mobil, kolo, klíče od auta apod.).  Pokud vrátíte vybavení pozdě bez omluvy, účtujeme Vám další půjčovné dle ceníku.
 • Pokud vybavení vrátíte výrazně poškozené, bude Vám naúčtována pokuta.
 • Pokud nenajdete odpovědi na vaše otázky na našich stránkách, nebo pokud Vám není něco jasné, pište e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo v otevírací dobu Infocentra volejte na +420 607 061 445.

 

 

4 | Boulderové okruhy Rychlebských stezek

 

Logo-CZ

 

 

Otestuj svou sílu a vytříbenost techniky na nejlepších kamenech, které v Rychlebech odhalil ledovec ze Švéd. Pro každou výkonnostní kategorii jsme vybrali z lokalit v okolí Rychlebských stezek co možná nejhezčí boulderové problémy a zahrnuli je do obtížnostně rozdílných okruhů. Pojď s námi i Ty objevovat skyrtá zákoutí nejzajímavějších boulderových oblastí na severu Moravy. Číst více...

 

 

5 | Průvodce lezením na Moravě

 

Pruvodce-logo

 

 

Rychlebské hory nejsou jen Rychlebské stezky, ale nabízí i mnoho vhodných lokalit pro bouldrování. Lezečky s mádžákem váš bike batoh nepřetíží a umožní vám objevit další unikátní rozměr Rychlebských hor. Z nabídky si vyberou lezci všech úrovní, pro ty náročnější jsou tu i směry vytyčené českou bouldrovou špičkou jako je Adam Ondra, či Martin Stráník. Obtížnost těchto bouldrů dosahuje klasifikace 8A fb.
Ucelený přehled a veškeré informace o možnostech lezení včetně souřadnic gps získáte na stránkách Průvodce lezením na Moravě pruvodce.javaanes.cz. Databáze je neustále doplňována a zpřesňována, aktuální informace si můžete stáhnout i ve formě pdf.

Jedná se především o tyto lokality:

V okolí Černé Vody naleznete dále tyto oblasti:

Martin Stráník, Magicwood (foto Patrik Pompe, papope.cz)
Martin Stráník, Magic wood, Žulový vrch – U Jedlí (foto Patrik Pompe, papope.cz)

Bouldering je hra. Hra, která respektuje křivky dané přírodou. Máte-li chuť si tyto ladné křivky osahat také, zpomalit svůj tep, zatajit dech a na jeden nádech udělat několik temp vzhůru po hladké chladné plotně, přibalte si do batohu pár lezeček a mádžo.

Aktuality

 • Termíny kempů 2020

  čtvrtek 19. březen 2015 9:02

  Základní
  25.–26. 7. Základní kemp
  15.–16. 8. Základní kemp
  29.–30. 8. Základní kemp
  5.–6. 9. Základní kemp
  26.–27. 9. Základní kemp
  17.–18. 10. Základní kemp

  Pokročilý
  25.–26. 7. Pokročilý kemp Tomáš
  29.–30. 8. Pokročilý kemp Ondra
  26.–27. 9. Pokročilý kemp Tomáš
  17.–18. 10. Pokročilý kemp Ondra
  další termíny

  Ladies
  15.–16. 8. Ladies kemp
  5.–6. 9. Ladies kemp

  BackCountry
  18.–19. 7. Backcountry
  22.–23. 8. Backcountry

  Bajková školka, dětská výuka
  termíny a více informací

   

  Termíny kempů v roce 2020 mohou být postupně doplněny. Podrobnější informace se dozvíte v Bike škole.

  Výuka pro dospělé: Registrovat se a obrátit se na nás s dalšími dotazy ohledně výuky pro dospělé můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  Výuka pro děti: Ohledně dětské výuky se vám bude věnovat Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 773 877 307.

  Při registraci prosím uvádějte vaše telefonní číslo. Běžný provoz Rychlebských stezek není konáním kempu nijak omezen.

Testcentrum

Půjčte si kola GT

více informací zde

Podpoř stezky!

Udělej si radost tím, že přispěješ. Údržba stezek je naše priorita a celoročně na nich maká náš tým.

BIKE ŠKOLA

tajemství požitku z jízdy

více informací zde

O Rychlebských stezkách

Traily pro horská kola

více informací zde

E-bike

Ebike

Doporučujeme

 

Trutnov

 

Moravsky-kras

 

Bikepark-Wales

Stezky budujeme díky souhlasu majitelů pozemků

Platinoví partneři

Zlatí partneři

Stříbrní partneři